5 krokov k silným vlasom

  1. Zdravé umývanie vlasov a vhodný šampón

Čo znamená zdravé umývanie vlasov? V prvom rade je to voľba vhodného šampónu a kondicionéru. Čítajte etikety produktov, ktoré kupujete! Ak je tam uvedených mnoho krkolomných názvov, ktoré nepoznáte, produkt s najväčšou pravdepodobnosťou obsahuje chemikálie. Kupujte preto prírodné produkty, ktoré vlasy nezaťažujú, prípadne špeciálne výrobky ako napr. šampón proti vypadávaniu vlasov

Pri umývaní netreba zabúdať na to, že horúca voda vlasom škodí. Preto ich umývajte skôr vlažnou vodou. Problémom je aj sušenie. Ľudia majú vo zvyku vlasy drhnúť uterákom, aby skôr vyschli. To je však chyba. Vlasy sa tak lámu a viac vypadávajú. Nechajte ich jednoducho vyschnúť na vzduchu. A napokon česanie. Češte až suché vlasy, a to dreveným hrebeňom alebo kefou so širokými zubami!

  1. Olejové masáže vlasov

Olejové masáže si doprajte pravidelne, raz do týždňa. Trochu kokosového oleja zohrejte a vmasírujte ho do pokožky hlavy jemnými krúživými pohybmi. Použiť môžete aj olivový, jojobový alebo mandľový olej. Po masáži namočte uterák do horúcej vody a obaľte ním vlasy. Budú potom hustejšie a lesklejšie. Takáto masáž tiež stimuluje vlasové folikuly a podporuje rast vlasov.

  1. Prírodné vlasové masky

Ak majú byť vlasy husté a zdravé, musia byť dostatočne hydratované. Vynikajúcu hydratačnú masku vyrobíte z polovice zrelého avokáda a dvoch lyžíc olivového oleja. Poriadne rozmiešajte a túto zmes naneste na vlhké vlasy po umytí šampónom. Na ochabnuté vlasy nanášajte len po dĺžke, nie ku korienkom. Vlasy schovajte pod kúpaciu čiapku, či igelit a nechajte pôsobiť cca 20 minút. Potom vlasy umyte.

  1. Minimálny „hair styling“

Vynechajte všetky kulmy, žehličky aj fény! Odborníci tvrdia, že takémuto horúcemu vzduchu sa treba vyvarovať. Vlasy sa totiž „vďaka“ nemu štiepia a praskajú.

  1. Zdravá výživa

Nie je potrebná len pre telo, ale aj pre vlasy. Nezabúdajte na ovocie, zeleninu, orechy, mliečne výrobky a vajcia! Vďaka minerálom a vitamínom budú vlasy husté, pevné a zdravé. Samozrejmosťou je správny pitný režim!