Ako si vypestovať silné vlasy?

Ak ste svoje vlasy vystavili poškodeniu, môžu vyzerať nudné, suché a bez života. Farbenie, úprava, trvalá a fénovanie môžu Vaše vlasy poškodiť a spôsobiť, že budú krehké a lámavé. Mimoriadne poškodené vlasy sa môžu zdať lepkavé keď sú mokré a po osprchovaní rýchlejšie vyschnúť. Posilnite svoje vlasy tak, že im dodáte vlhkosť a nanesiete na ne prírodné oleje. Vaše vlasy získajú vlhkosť a stanú sa silnejšie.

Krok 1

Umývajte si svoje vlasy menej často. Umývanie vlasov šampónom môže vlasy pripraviť o ich prírodné oleje, čo môže spôsobiť poškodenie. Aby ste udržali svoje vlasy silné, umývajte ich len niekoľkokrát týždenne. Pokiaľ Vám nevypadávajú, používajte prírodné bio šampóny, ktoré budú šetrné nielen vlasom ale aj k Vašej pokožke.

Krok 2

Aby ste dodali svojim vlasom vlhkosť, použite majonézu. Naneste na vlasy majonézu kúpenú v obchode a potom ich zabaľte do starého uteráka. Nechajte majonézu na vlasoch až hodinu. Tento tip patrí medzi recepty “starých materí“ ale u niekoho naozaj funguje.

Krok 3

Kefujte vlasy kefou s prírodnými štetinami, odporúčajú odborníci. Prírodné štetiny distribuujú prírodné oleje vašich vlasov od korienkov ku končekom.

Krok 4

Chráňte svoje vlasy pred živlami. Vietor, ktorý šľahá vlasy alebo silné slnko, ktoré spôsobuje poškodenie môže vlasy oslabiť a zlomiť. Vo veterných dňoch noste klobúk alebo šatku a chráňte si  vlasy pred slnkom, tak, že si na ne nanesiete tenkú vrstvu opaľovacieho krému.

Krok 5

Ošetrite si vlasy po umytí šampónom. Kondicionéry dodajú vlhkosť a proteíny, ktoré sa stratia pri umývaní. Nechajte si kondicionér na hlave tri až päť minút, potom opláchnite.